Proces tvorby

Najdôležitejšia súčasť presného ušitia je meranie mier. Dôkladne Vás odmeriame od základných mier až po detaily. Vaše miery Vám vezme naša hlavná pani krajčírka, ktorá zároveň zhotovuje aj strih šiat. Po nákrese šiat nasleduje samotné šitie. Základ je príprava a vytvorenie strihov.

Začíname „hrubou“ verziou šiat. Po vytvorení strihu pripravíme skúšobnú verziu vašich šiat, z ktorej vytvoríme základný skelet šiat, prispôsobíme si všetky potrebné švy, načrtneme výstrihy, „našpendlíme“ si všetky časti priamo na Vás, a tým vieme zaručiť dokonalý strih, pre vaše budúce svadobné šaty.

Skúšky

Prekonzultujeme jednotlivé časti a po potrebných úpravách pokračujeme v tvorbe ďalej. Celkový počet skúšok závisí od vypracovania a náročnosti strihu. Orientačne je potrebné počítať s 3-mi skúškami. K dispozícií budete mať toľko skúšok, koľko budete potrebovať.

Odovzdávanie šiat

Vaša spokojnosť s našou prácou pri odovzdávaní krásnych a originálnych šiat je pre nás najväčšou odmenou. Neodmysliteľnou súčasťou je obal, v ktorom si pohodlne šaty odnesiete a následne správne uchováte.

Aká je cena svadobných šiat?

Cena šiat závisí od náročnosti a prepracovania strihu, taktiež od použitého materiálu. Cenová ponuka je vypracovaná po prvej konzultácii. Vzhľadom na náročnosť a originalitu klientov je cena rôzna a nedá sa presne vymedziť.

Doba šitia

Čas potrebný na vytvorenie vašich šiat vždy rovnako závisí od náročnosti a prepracovania konkrétneho modelu. Priemerný čas tvorby šiat od prvej konzultácie po konečné odovzdanie sa pohybuje v rozmedzí 4-8 týždňov. V prípade skráteného času na šitie šiat si účtujeme poplatok za urgentné vybavenie objednávky.

Možnosti

Svadobné alebo spoločenské šaty podľa vlastného návrhu s profesionálnou asistenciou módnej návrhárky. Svadobné alebo spoločenské šaty podľa nášho návrhu s dôkladným prihliadnutím na vašu postavu. Svadobné alebo spoločenské šaty podľa iného modelu tzv. replika Rovnako upravujeme Vami donesené svadobné aj spoločenské šaty

SALÓN ELIZABETH

Ateliér

Ste sebavedomá žena, ktorá presne vie, čo chce?

Nehľadajte, nemrhajte časom behaním po obchodoch, alebo nekonečným surfovaním na internete. Príďte a dajte si ušiť šaty u nás. Špecializujeme sa na svadobné a spoločenské šaty, ale samozrejmosťou sú všetky typy odevov, prípadne iných textilných výrobkov.

Ako vyzerá celý proces šitia svadobných šiat na mieru?

Prvá konzultácia a komunikácia

Dohodneme si termín stretnutia a v príjemnom prostredí našej predajne v Martine, kde si prejdeme Vaše predstavy, očakávania a termín realizácie svadobných šiat. Po spoločnej konzultácii navrhneme vhodný strih, aby čo najviac lichotil Vašej postave. Na základe strihu Vám ukážeme vhodné materiály na realizáciu Vášho originálneho modelu. Vypracujeme konkrétnu cenovú ponuku na ušitie Vašich svadobných šiat.

Akonáhle sa rozhodnete pre tvorbu vašich svadobných šiat v našom ateliéri, odporúčame uzavrieť zmluvu o dielo, aby ste si zabezpečili svoj termín. Pre každý termín máme len obmedzené kapacity a preto odporúčame zmluvu podpísať v čo najskoršom možnom termíne. Pri podpise zmluvy ešte nemusíte vedieť úplne konkrétnu predstavu šiat, zabezpečíte si tak hlavne svoj termín. Pri uzatváraní zmluvy o dielo sa platí záloha vo výške 50% z ceny šiat. Zvyšok sumy sa dopláca, keď sú šaty hotové. Po odsúhlasení a podpísaní objednávky nastáva samotný proces tvorby